| Denisee1 a întrebat:

Buna TPU.Vreau sa va intreb si eu ceva. Daca materiile mele forte sa zicem asa sunt chimia,franceza,engleza,biologia,geografia, la ce profil as putea intra? Please raspuns.Dau funda.winking

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

Existe diferite profiluli...ok
Acestea sunt : Stiintele naturii (Biologie - Chimie)
Filologie ( Romana-Geografie - Istorie- Engleza)

MAtematica-Informatica ( Matematica- Info- Fizica)

Dar totusi daca iti place si altceva poti aplica la un liceu de limbi straine. Unde faci doar limbi straine, engleza, germana, franceza, spaniola, italiana, portughezahappy

Depinde si de ceea ce iti doresti tu sa faci happy Nimeni nu te poate obliga, eu ti-am spus cum sunt structurate materiile si profilurile.

Bafta kiss

| CristiSeeker a răspuns:

Cel mai probabil filologie/stiinte sociale sau stiinte ale naturii. Putin recomandat mate-info sau altceva. Spor!

| VasileMadalinaElena a răspuns:

Eu cred ca te poti duce pe filologie dar poti si pe stiinte ale naturii...