| andy_3925 a întrebat:

La ce profil de liceu as putea sa ma duc, tinand cont ca imi plac matematica, biologia, chimia, engleza si istoria?big grinUrasc geografia, sunt varza la geografieoh go on

Răspuns Câştigător
| Titi_7923 a răspuns:

Eu zic sa mergi la matematica-informatica, intensiv engleza. Pune accent pe materiile care iti plac tie, deci ti s-ar potrivi. Din pacate, vei face doar o ora de istorie, iar geografie tot o ora pe saptamana.
Bafta!

5 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

La bio-chmie(acolo faci si engleza si istorie si mate!) daca tot spui ca iti place biologia si chimia, insa o sa faci si geografie din pacate!~ nu cred ca exista profil fara geografie deci vrand nevrand trebuie sa inveti! bafta la scoala!

| BRoxana a răspuns:

Pai stii destul de multe...
daca le ai cu matematica super bine: mate-info
biologie, chimie: stiinte ale naturii
engleza, istorie: stiinte sociale, dar aici iti trebuie si geografie

| octavianpas a răspuns:

Indiferent la ce liceu vei merge in clasa a IX a. Doar daca se modifica programa.

| Pinkyx a răspuns:

La Bio-Chimie

| dienutza94 a răspuns:

Mate, bio, chimie rezulta mate-info, eventual bilingva daca esti bun la engleza si te simti capabil. Pt istorie si engleza, recomand filologia.Acolo sunt eu si ma simt tare bine happy