| nimeni11w a întrebat:

Trec clasa a 10 a pe socio. La ce dau teste inițiale? O sa mai dau la logica?

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Conform celor spuse de Minister teste inițiale se dau doar la început de ciclu școlar: clasele a V-a și a IX-a, sau dacă profesorul e nou la clasa respectivă și vrea să cunoască nivelul elevilor - ca să poată lua măsuri remediale!
Deci tu fiind în clasa a X-a vei da test inițial doar la obiectele la care ai profesori noi!
Asta în teorie! În unele școli profesorii sunt obligați de șefi/directori să de-a acele teste inițiale!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

La logică dai test inițial doar dacă ai alt profesor! Mă repet asta doar teoretic!

| MValentin a răspuns:

Aici depinde si de profesori nu iti bate capul de inițiale probabil nici nu se mai dau

| Raluca591 a răspuns:

Din cate stiu eu, da. Dar e frumoasa logica, am dat la bac si am luat 9, 80. Daca doresti te pot ajuta?

| nimeni11w explică (pentru Raluca591):

Nup, ma tine de 3luni profu' doar în subiecte de bac, eram fericita dacă s ar fi dat

| nimeni11w explică (pentru Raluca591):

Dar mersi oricum