| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. am de gand sa emigrez, insa sunt "legat de scoala" tinand cont ca sunt inca la scoala in clasa. a XII-a SAM, acolo unde se fac 13 clase. am o intrebare: Daca termin clasa a XII-a obtin diploma, sau trebuie sa parcurg si clasa a 13-a? multumesc.

2 răspunsuri:
| ゼロの a răspuns:

Cred ca trebuie sa dai un test acolo unde vrei tu sa mergi ca sa vada cat esti de destept si te baga in clasa corespunzatoare.Adica daca esti destept de anul 3 la facultate te baga direct acolo.happy

| Valentyna290497 a răspuns:

Depinde in ce legatura esti cu Directorul/Directoarea... uneori s poate dar in cele mai multe cazuri nu