| Alyalyn a întrebat:

Salut lume! Am si eu o intrebare.
Am intrat clasa a 11 la profesionala si din pacate doresc sa ma las de scoala si aparent nu se mai da diploma de 10 clase pana nu termin a 11 a.
Si imi trebuie ceva sa demonstrez ca am 10 clase pentru angajare ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Nu exista diploma, decat de examen, cum ar fi bac-ul
DAR
VACA de secretara vrea, ca si cei de mai sus, sa fie pulitic corecti si sa te faca sa nu renunti la scoala, totusi EXISTA ATESTATE DE 10 CLASE

nu ca eu ti-as recomanda asta, ORICAT MI S-AR RUPE DE PULITIC CORECT, stiu din experienta PERSONALA, ca mai bine te chinui cu scoala cat esti tanar, oricat de greu ar fi (sa si mergi la munca in acelasi timp) pentru ca
M E R I T A
in viata o sa ai nevoie!

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Tine-te de scoala copile, e pacat sa renunti acum pe ultima suta...vei avea timp sa muncesti toata viata, dar acum trage de anul asta si termina dupa vezi ce mai faci, ia-ti atestatul ca te va ajuta.

| anonima182000 a răspuns:

Nu am auzit să nu se dea diplomă de 10 clase chiar și la început de clasa a 11-a mai bine vorbești cu directorul. De aia e el acolo să te ajute secretara e doar o babă de nu vrea să îţi facă nimic

| Alyalyn explică (pentru anonima182000):

Pai secretara mi-a spus ca nu mi da?
Mersii o sa ma duc maine ca azi sunt la munca