| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o intrebare... daca pe primul semestru la scoala am avut la chimie media 7 iar acum sa zicem imi iese 3sau 4 trebuie sa dau vreo corijare, raman repetent sau ce se intampla? astept raspunsurile vostre. sper sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| babyalexa a răspuns:

Pai daca pe primul ai avut 7 si pe al 2-lea iti iese 3, media ta generala va fi 5 adica nu dai nici o corijenta.

Daca iti iese 2 o sa fie mai greu ca iti iese 4.50 si atunci dai corijenta.

| Mihaaaa a răspuns (pentru babyalexa):

Nu calcula pe tot anul calculeaza doar pe semestru pentru ca tu doar le incurci...trebuie sa dea corigenta pe semestru 2 si apoi calculeaza saptele de pe semestru 2 si adunal cu cat ii va da dupa ce va da corigenta ca nu poate sa ii incheie media daca ii corigent...HELLOU!

| babyalexa a răspuns (pentru Mihaaaa):

If you say...

4 răspunsuri:
| Mihaaaa a răspuns:

Heii:*... imi pare rau sa te dezamagesc dar pe semestrul al doilea ramai corigen, trebuie sa te zbati ca sa iti iasa media pe semestrul doi peste 5 sau chiar 5 ca sa nu ramai... FUNDA?:*

| Canon11 a răspuns:

Nu se intampla nimic.vei avea media generala 5 sau 5.5, depinde de media care o sa o aihappy