| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, de ce este foarte popular autorul de nuvele " Fyodor Dostoevsky "?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ca s-a jucat cu cuvintele mai bine decât alții la vremea lui.

| johnnny123 a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care sunt populari si "compozitorul de cantecele Beethoven" sau "pictorul de tablouase Rembrandt".

Pentru ca a fost unul dintre titanii domeniului in care a activat. Si nu a scris doar nuvele, ci a scris cateva dintre marile romane ale literaturii universale.

p.s. De ce i-ai pus numele intre ghilimele?

| RKBlue a răspuns:

Numele de oameni nu se pun intre ghilimele.
Este popular datorita modului de a scrie si practic datorita operelor sale. Sunt "faine".