| Nimeni91 a întrebat:

Eu am incercat MemoPlus si nu m-a ajutat deloc. Aveam nevoie de ceva care sa ma ajute sa imi stimulez memoria, insa nu reusesc sa retin mai nimic, desi stau sa invat o lectie si cate 3 ore! Nu stiu ce sa fac, nu pot sa retin lectiile si desi incerc invatatul logic, parca nu functioneaza nimic. Voi ce ati luat pentru memorie? Sau, alt sfat care mi-ar trebui, cum invatati/ ati invatat pentru bac? Nu imi permit meditatii iar tatal meu face glume pe seama mea ca nu sunt in stare de nimic.

4 răspunsuri:
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Cea mai buna ever este lecitina. Am luat Lecitina cu Vitamina C ( o cutie mare alba cu scris rosu, sunt vreo 4 blistere si costa pana in 30 ron ) pana in examenul de bac acum cativa ani si nu exagerez, ori poate e de la psihic, dar m au ajutat foarte mult. Una la pranz una pe la 16-17.

| Nimeni91 explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Voi incerca! Multumesc mult! Sunt dispusa sa incerc mai multe variante care, sper eu, sa ma ajute cat de cat.

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru Nimeni91):

Sunt foarte bune, crede ma. In acelasi timp incearca sa te odihnesti si sa nu te stresezi!

| Nimeni91 explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Incerc sa nu ma stresez, insa, cand vad ca nu imi mai amintesc mare lucru din lectiile de amul trecut, parca imi vine sa mor. Nu stiu ce fel de memorie am, cred ca pe cea mai de scurta durata.