| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, exista absolventi de filosofie care lucreaza in domeniul marketingului?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da unii e mechandiseri la mall, așează marfa frumos pe raft în timp ce meditează la Kant.

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

Apreciez!

| Curious2 explică (pentru sadrian46):

Vedeti o problema in a aseza marfa pe rafturi?
Unii mor de foame.

| Curious2 explică (pentru Curious2):

Mor de foame in Africa.
Fiecare e liber sa aleaga ce vrea sa faca, fara sa deranjeze pe cei din jurul sau.

| sadrian46 a răspuns (pentru Curious2):

Absolut deloc, eu am avut 53 de meserii până acum. Și era să uit, am tăiat și frunze la câini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Dacă au avut opțiunea să se angajeze acolo, de ce să nu o facă?
Nu contează neapărat ce profil termini, ci ceea ce poți face după aceea, cât de repede poți învăța o meserie sau cât de bine te descurci la locul de muncă.