| Roysse a întrebat:

Buna tuturor. Sunt la liceu, si as vrea sa urmez facultatea de Biologie, si as vrea sa stiu de ce este necesar. Eu sunt la un profil de filologie, si sunt in special rau la matematica, asa ca as vrea sa va intreb daca la facultatea de Biologie este importanta matematica foarte mult? Eu sper ca nu, biologia se ocupa cu studierea fiintelor vii, sper ca matematica sa nu intervina. Va multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Iuliano_Mircea_1994 a răspuns:

Pai la facultatea de biologie o sa ai nevoie in primul rand de biologie,chimie, fizica, matematica, istorie, funda?