| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, sunteti de acord ca toata lumea ar trebui sa aiba acces la intenet?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și da și nu laughing adică sună cam aiurea să zici voi ăștia n-aveți dreptu la internet, da în același timp ar fi bine să se facă o selecție, pe bază de IQ și eventual ceva test psihologic ca să nu mai fie plin de bullies și răspânditori de fake news

| GdX a răspuns:

Sincer as pune oamenii sa dea examen pentru a avea acces liber la internet. Sunt multi care nu stiu ce fac pe internet si sunt si mai multi care fac tampenii pe internet.

| Bariel a răspuns:

Tu ce crezi? Ar fi ok ca pedofilii, psihopatii, scammerii, agresorii sa aiba internet?

| anonima188888 a răspuns:

Da mai putin cei din închisoare si cei cu probleme psihice

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

NU! Nu nu nu nu nu nuuu! NU! Nu sunt de acord! Nu!

Nu trebuie sa mai aiba acces la internet: parintii care isi pun copiii in churu gol pe net, femeile care fac videochat si orice persoana care da hate altor oameni.

| Curious2 explică (pentru LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi):

Ce e rau in a da "hate" unui om, pe care il urasti, a?

| melanya a răspuns:

Din păcate, nu se face o selecție în această privință. Dar cei care incita la ura, cei care fac ilegalitati ar trebui sa nu mai poată avea acces la Internet.

| Cesar222 a răspuns:

Normal ca nu, sunt o gramada de oameni care se folosesc de internet pentru infractiuni

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cesar222):

Corect. Dar la cate infractiuni exista....inclusiv cei care incita la ura. Daca e sa gandim asa toti comit infractiuni.