| Secară_Manuela_1998 a întrebat:

Bună tuturor!
Știe cineva cum se procedează și care sunt actele necesare pentru un transfer scolar din Italia in Romania? Fratele meu tocmai a terminat examenul de clasa a 8a și se va înscrie la liceu în țară, dar deși m-am informat de pe diverse site-uri nu îmi este totul tocmai clar.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este necesar ca fratele tau sa depuna un dosar la ISJ din judetul vostru si sa solicite echivalarea studiilor facute in strainatate. Dupa echivalare va afla daca si la care liceu se poate inscrie.
Detalii vezi aici:
https://cnred.edu.ro/......asele-1-12