| K2S13 a întrebat:

Buna tuturora! am 15 ani si tocmai am intrat la cel mai bun liceu din oras.As avea o intrebare si anume daca se dau teste initiale in clasa a IX- a si mai exact din ce
P.S:Sunt la profilul de matematica-informatica.

Răspuns Câştigător
| IveyKires a răspuns:

Te referi la testele iniţiale ca la începutul claselor V-VIII?
Dacă da atunci, se dau, iar notele pot fi trecute în catalog, la alegerea profesorului, ca în generală, acestea fiind trimise de Minister.
Cel puţin aşa s-a făcut acum 2 ani, găseşti modele şi pe net, practic sunt probleme uşoare (din câte am văzut) pe care le faci şi în clasa a VIII-a.
Ar trebui să întrebi pe cineva care anul trecut a fost a IX-a să fii sigur.

1 răspuns:
| criss007 a răspuns:

Daca nu ai dat la inscriere nu se mai dau