| marymy a întrebat:

unde pot gasi modele de teste pentru admitere la clase bilingv sau intensiv? pentru clasa a 8-a

Răspuns Câştigător
| oannapg a răspuns:

Modele de test pentru bilingv are o prietena; este un text la prima vedere dupa care urmeaza intrebari din acel text; trebuie sa stii gramatica si vocabular. Daca iei peste 6 ( 6, 0 ), poti intra la orice liceu Bilingv vrei. La intensiv stiu ca nu trebuie sa dai examen, pentru ca acolo faci mai multe ore de engleza (sau alta limba moderna), pe cand la bilingv iti si preda in acea limba. big grin Sper ca te-am ajutat!