| ChriSS_7546 a întrebat:

urmeaza sa ma inscriu la liceu, si as vrea sa ma ajutati si pe mine.Caut un profil, eu nu sunt buna deloc la mate, chimie, fizica.Si as vrea un profil cu mai putin din aceste materii dar nu filologie pentru ca nu ma descurc la "latina", deci ce ati putea sa imi recomandati? Multumesc anticipat: *

8 răspunsuri:
| Domyno a răspuns:

Stiinte socialewinking

| Fvn a răspuns:

Am mai auzit despre Stiinte sociale si stiinte ale naturii.
nu prea stiu despre ele, doar am auzit

| MikyMi a răspuns:

Eu am urmat stiinte ale naturii dar acolo predomina ce nu-ti place tie: chimie, fizic, matematica...la mine era mate-fizic, stiinte ale naturii, stiinte sociale si ink una care era cu istorie( matematica ffffffff putinwinking ).

| cristiana_4483 a răspuns:

Incearca stiinte sociale

| iubi_duby75 a răspuns:

Fataa mea happy. nu neaparat daca nu stii latina nu poti mere la filo raised eyebrows. cine zice? oricum nu se accentueaza latinawinking. bacu se poate da si din italiana. in plus latina ii foarte asemanatoare cu romanawinking. daca nu stii latina inseaman ca nici romana nu stiii.

sfatul meu : du-te la filo! nu o sa-ti para rauwinking
spre deosebire de stiinte sociale unde baga la geografie si istorie in tine pana iti ies pe naswinking.

fa cum vrei! happy.
da istoria si geografia nu o sa fie asa de folositoare ca limbile in viitorwinking. pentru ca vezi cum sta treaba. toata lumea se muta in strainatate. pentru ca in romania o sa vina ungurii si tiganii si noi o sa fim nevoiti sa ne luam talpasitawinking. si nu numai pentru atata ca ne invadeaza astia ci si pentru faptul ca in strainatate se castiga mult mai bien si iti dai seama ca ai nevoie sa stii cat mai multe limbiwinking.

bafta cu liceu!

| kyttu a răspuns:

La economica, stiinte...

| Em_4523 a răspuns:

Eu sunt in aceiasi situatiebig grin. Eu ma duc la profilul "Stiinte sociale" care are doua ramuri. Una este "studii politice" si una "managementul afacerilor" la ambele nu mai faci matematica, fizica si chimie din clasa a 11. Dar intereseaza-te si la liceele de unde esti tu pentru ca eu sunt din Suceava. Sper ca te-am ajutatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profil sportiv.Seral sau scoala de arte si meserii.aici chiar nimic nu conteaza.