| adelina_2974 a întrebat:

Buna!
Vreau sa va intreb ceva foarte important pentru mine. As vrea sa imi dati mai multe sugestii ca nu stiu ce sa fac.
Acum termin generala anul acesta si trebuie sa ma gandesc bine la ce sa dau as avea o intuitie sa dau la filologie dar de asemenea si la pedagogic? nu stiu ce sa fac, dati-mi un sfat care este mai bun. La pedagogica as vrea sa dau fiindca sunt materii mai usoare dar nu prea imi plac copii sa am grija de ei tot timpul iar la filologie nu stiu la care mi s-ar potrivi mai bine la filologie simpla dar nu stiu ce se face mai mult acolo? sau la filologie engleza. Problema e ca stiu si latina si franceza cate putin si engleza la fel incat as putea sa ma descurc la liceu mai departe. sau alt profil mai interesant dar sa nu fie legat de medicina ca mie rau cand vad sange. va rog ajutati-ma cu sfaturiile voastre

Multumesc frumos

6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Fililogie+ limbi staine! E de viitor(se gasesc slujbe bine platite! succes!

| Blosssom a răspuns:

Daca nu iti plac copiii du-te la filologie, Este un profil usor!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu iti plac copii n-ai ce sa cauti la pedagogicwinking. Copii is cele mai minunate fiinte de pe pamant si daca nu`i iubesti n-ai cum sa lucrezi cu ei, nu iti sugeerez sa te duci la acel liceu doar pentru ca sunt usoare materiilehappy, nu-i o solutie. Poti sa mergi la un liceu cu profil tehnic, chiar daca esti fatathinking si asa nu liceul conteaza, ca dupa aia oricum vei urma o alta facultate, sau la un liceu vocational, poate iti place sa canti, sa dansezi (coregrafie) sau sa joci piese de teatru- mergi la actoriehee hee sau arte plastice, arhitectura sau sport, la liceu sportiv (handbal, tenis, volei) sau de ce nu la un liceu economic, nu trebuie sa stii matematica de 9 si 10 cum spun uniihappy, fratele meu a intrat la liceu economic si de cand il stiu are media la matematica-6. Deci e okhappy.
Ti-am insirat cateva tipuri de licee, sper sa iti alegi cat mai curand posibil unul, ca timpul trecehee hee.

Bafta iti urez`!:*:*:*

| anndellinna a răspuns:

Cred ca ti sa-r potrivi filologie la limbi starinewinking

| NicoNicoo a răspuns:

Pai filologia...
e tare

| adelina_2974 explică:

Sa stii ca mie imi place foarte mult sa cant si sa dansez, ma pricep la coregrafii si in plus la banchetul care o sa il organizam pentru sfarsit de an scolar eu am facut coregrafia la doua melodii si o sa mai fac si chiar am vocewinking