| valentingb a întrebat:

Vă pricepeți la psihologie? Cum încadrez o persoană într-unul din cele 4 tipuri de temperament, în baza Inventarului de personalitate al lui Eysenck?
Am răspuns la întrebări, am N=7 si E=10, și nu știu cum să fac să mă încadrez la Sangvin, așa cum mă încadrează diverse teste online.
Nu este o întrebare pentru școală, ci o pasiune, nu o raportați degeaba. (știu ei la cine mă refer).

6 răspunsuri:
| Iunona a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

http://www.slideshare.net/......ch-eysenck

Cotare
Se noteaza fiecare raspuns care corespunde cu 1 punct. Extravert:Da1, 3, 8, 10, 13, 17, 22, 25, 27, 33, 44, 46, 49, 53, 56Nu5, 15, 20, 29, 33, 34, 37, 41, 51Se face suma intre Da si Nu
NevroticDa2, 4, 7, 9, 11, 14, 21, 23, 26, 28, 31, 33, 35, 38, 40, 43, 45, 47, 50, 52, 55, 57Nu-Se face suma intre Da si NuIncerte (L) – mincinos (da suma lui Da si Nu depaseste 5 puncte, testul nuse ia in considerare)Da6, 24, 36Nu12, 18, 30, 48, 540 – 10 puncte – Introvert11 – 17 puncte – Ambivalent18 – 24 puncte - Extravert

:)

| valentingb explică (pentru Iunona):

Serios? Și din astea cum aflu care e melancolic, care e sanghvinic, etc? Sigur că am găsi și eu astea, scumpa mea Iunona.

| valentingb explică (pentru Planta55):

Decât să dai răspunsuri de rahat ca să câștigi un tricou, mai bine zi și-ți cumpăr eu unul, numai nu-mi fă nervi! Ăștia de mai sus au dat răspunsuri mai de bun gust, pentru ce te bagi și tu ca musca?

| ionutadr97 a răspuns:

Eu am dat chiar teste saptamana trecuta la psihologie dar si chiar am avut despre eysenck asta. Ai putea lua manualu de clasa X si la inceput gasesti.

| valentingb explică (pentru ionutadr97):

"Întâmplător", am învățat manualul ăla pe de rost pentru admitere. Abține-te.