| DirviziuQ a întrebat:

Buna, va rog sa ma ajutati cu un sfat.
Nu imi mai gasesc 2 manuale, insa sunt sigura ca mi le-a luat cineva din anumite motive. Nu cred ca le pot da la gramada deoarece la noi in clasa se face o lista cu elevii si ce manuale au adus. Stiu, e vina mea ca le-am lasat in clasa, insa nu ma asteptam sa patesc asta, si nu imi convine sa platesc doar pentru ca le-a luat altcineva, desi, daca trebuie, o voi face.
Oare daca vorbesc cu diriginta as putea sa nu le platesc? Sau voi cum ati procedat daca ati patit asta?
Multumesc pentru raspunsuri.

4 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Buna! Si la mine in clasa au fost cazuri din astea. Nu trebuie sa platesti nimic. Sunt care au manualele acasa si acum si nu le au dat si nu au platit nimic.

| Th3G3o a răspuns:

Hei! Nu-ti face griji, cu totii patim astfel de intamplari neplacute. Cel mai bine ar fi sa te duci la diriginta si sa-i spui ce ti s-a intamplat. I-ai putea spune sa verifice si camerele de video ( in cazul in care aveti in clasa). Dar inainte de toate le poti intreba pe femeile de serviciu daca le-au gasit, e posibil ca ele sa-ti fi luat manualele. Sper sa le gasesti! Have a nice day happy

| MarianSErgiu a răspuns:

Eu nu am predat 3 carti, nu le am platit.

| AC4S4 a răspuns:

Depinde de bibliotecar. Normal ar fi să le plătești.

Mai bine întreabă-ți colegii dacă nu au niște manuale în plus.