| anonim_4396 a întrebat:

Vara asta am 18 cărți de citit pentru școală. (Trebuie să le fac si fișa de lectura) Si nu toate sunt chiar pe gustul meu. Plus ca nu prea am timp.
Ce să fac să am mai multă poftă de citit?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deci vrei să-ți fentezi profa de română... vorbește-te cu câtiva colegi și impărțiți-vă cărțile apoi vă impărțiți informația căpătată

rușinos dar sănătos!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Citește cartea de la cap la coadă.

| cristimihailov a răspuns:

Sa te fortezi sa le citesti. Chiar daca nu iti plac, e bine sa treci prin ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte buna ideea Sierrei1, daca ai 18 lecturi si va grupati 6 persoane veti avea de facut cate 3 fise fiecare, apoi le adunati pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta rezumatul pe net si baga copy paste.
Da ce clasa esti de ai obligatii din astea in vacanta? Vacanta e vacanta, nu exista sa faci teme pentru scoala in vacanta.
Fa ce vrei, bucura-te de vara si fa un gratar cu cartile alea le post de lemne. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imposibil sa ai atata de citit. Poate daca esti la litere sau ceva, dar din mesaj pare ca esti in scoala generala. Asta ar insemna o carte cam la 4-5 zile asa, niciun profesor nu se asteapta sa citesti atata. Mai uita-te ce ti-a trimis, poate zicea ca ai de citit cateva sau la alegere.

| EusuntAnonima2 a răspuns:

Sunt la liceu cu profil pedagogic. N am cum sa fac chestia cu rezumatul sau împărtășitul ideilor, deoarece profa are cele mai neasteptate întrebări. Te ppate întreba chiar ce culoare acea tricoul personajului. Trebuie sa citesc atent si toata cartea:[]]