| anca8909 a întrebat:

Bună, voi ce credeți?
În prezent fac postliceala de asistenți, dar mai mult as vrea sa intru în armata la maistrii, credeți ca as putea face în paralel?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cunosc o doamna de vreo 40 de ani care s-a apucat de postliceala respectiva si are foarte mult de invatat.Nu e deloc de gluma, a primit materiale serioase exact ca la facultatea de medicina, primesc teste la cateva zile, au colocvii, examene etc.Deci eu tind sa raspund nu, nu poti face in paralel, cel putin nu cat sa obtii rezultate decente la ambele.Totusi, mai sunt si oameni care exceleaza la mai multe lucruri deodata, iar eu nu te cunosc deloc.Prin urmare, orice alegi, succes.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, in scoala de maistri militari esti ca in armata, toata ziua ai program.

| anca8909 explică (pentru Ioandelasal):

Știu ca am un program și as sta închisă acolo, dar ma gândeam ca se poate face în paralel, de ex sa-mi iau învoire sa dau examenele și testele.
Dar oricum nu cred ca se poate face față
Mulțumesc pentru răspuns

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se pot face amandoua in paralel, fiindca la armata trebuie sa stai inchis in cazarma, sa faci program toata ziua... iar la postlicela nu poti lipsi de la cursuri, de la practica in spital, nu poti ajunge la examene samd.

| Darius50boss a răspuns:

Întreabă pe cine se ocupă în domeniu