| αℓιѕѕα a întrebat:

vreau ajutor! va rog. dau funda! deci eu am primit un aparat foto acum 2-3 ani de zile.si am fost in multe locuri si nu mai stiu unde este cablul acela cu care decsrcam pozele din aparat.in calculator. aparatul se numeste Lumix.si nu stiu cum sa fac.il am din italia. oare daca ma duc la o agentie sau la un magazin de asta de telefoane mobile. unde gasesc si bluetooth de calculator gasesc un fir compatibil la aparatul foto? cred ca nu-l mai am pe acela...il tot caut de aprox 5-6 luni.nu-l gasesc. m`am gandit acum sa va intrebare si sper ca ma puteti ajuta. tin sa mentionez ca am bluetooth de calculator. oare pot trimite pozele cu alalaughing? intrebam.nu prea le stiu.cine are aparat foto lumix? stiti daca pot trimite pozele si cu alt mod pe calculator? astept raspuns. funda multumesc!

4 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Şi eu am un lumix, cablul de date este unul comun. Mergi cu aparatul şi caută la magazinele de calculatoare, electrice. Imposibil să nu găseşti. Dacă nu... un cititor de carduri te-ar ajuta.
Succes

| alexutza003 a răspuns:

Prin bluetoothnu poti trimite pozele decat daca are bluetoothu si aparatul ceea ce ma indoiec ca ar avea daca are o intrare normala de usb cu siguranta gasesti la magin cablu daca nu e posibil sa gasesti e posibil sa nu

| David95_2915 a răspuns:

Pai poti face in felul urmator mergi si cauta in oras un cititor de carduri (gasesti la electronice) si scoti cardul din aparat si il bagi in cititor si asa vei scoate pozele

| DeEdEe_9399 a răspuns:

Daca ai card de memorie. exista un loc special unde sa il introduci in calculatorwinking