| ANDREIAd a întrebat:

vreau sa dau la academia de politie...dar nu stiu istorie.am inteles ca trebuie sa stiu istorie de cl a12-a. asa e? si stiti cumva o carte buna cu teorie?

2 răspunsuri:
| ZuZuZa a răspuns:

Salut. Un bun prieten de-al meu da si el la academia de politie. E foarte greu sa intri. Nu iti trebuie o singura carte de teorie ci 7. Trebuie sa inveti din 7 carti istorie, trebuie sa stii foarte bine limba engleza si limba romana. De asemenea si proba sportiva este destul de grea. El se pregateste de 1 an si ceva pentru asta happy

| ANDREIAd explică (pentru ZuZuZa):

Te rog...intreaba-l din ce carti invata...si eu vreau sa fac dupa bac un an pauza si sa ma pregatesc pentru academie.trebuie sa incerc! happy