| Whdjxkckdkdfkc a întrebat:

Buna, vreau sa intreb de ce nu ne lasa sa ne cumparam auxiliare(culegeri) la scoala ptc manualele sumt depasite si au si putine exercitii? Profesorii nu au din ce sa ne dea tema si nici din ce sa faca probleme la scoala. Ne vor lasa sa ne cumparam si cand? Si de ce nu ne lasa sa ne cumparam?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ministrul a spus ca auxiliarele nu au fost aprobate de catre MEN, asa cum prevede legea educatiei nationale.
Vei putea cumpara auxiliare abia dupa ce vor fi aprobate de catre MEN, cel putin asa a spus ministrul.