| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu o chestie!
Sa spunem ca am luat Bac/ul cu 8.16 si as dori sa ma inscriu la facultate anul viitor.Ce facultate mi/ati putea recomanda sa pot intra si la burse*sau depinde* si sa ies ceve pe viitor? Acum sunt multe facultati, prostii care le faci doar ca sa fie facute...
DAU FUNDA***

3 răspunsuri:
| catalinaicg a răspuns:

Depinde foarte mult de facultatea la care vrei sa mergi! 8.16 e o medie buna pentru bac. Poti intra si la buget. Bursa iei doar daca ai note bune obtinute in facultate si daca iei examenele in prima prezentare, dar asta difera de la o facultate la alta.

| neymar94 a răspuns (pentru catalinaicg):

Exact la asta faceam referire.Caut idei de facultati si profile, urmate de ceea ce as putea iesi din acestea...astfel incat sa ziceam ca am luat 8, 16 la bac, nu pot intra la o facultate f buna si dupa aceea sa ma chinui sa nu trec examenele..ma poti ajuta si cu asta, din experienta personala sau din ceea ce stii/auzit?

| catalinaicg a răspuns (pentru neymar94):

Daca pot sa iti recomand eu ceva? Pai depinde de ce iti place tie sa faci. Sau ce crezi ca ai putea face in viitor. Eu sunt la facultatea de Constructii in anul 3. Din experienta iti spun ca orice facultate vrei sa faci, sa ajungi ceva in viata, va trebui sa inveti. Daca copii si treci prin facultate precum " voda prin loboda " nu vei ajunge sa si profesezi.