| CristiChristi579 a întrebat:

Bună, vreau sa ma transfer de pe filiera tehnologica de la sfârșitul clasei a IX a pe stiinte sociale, din ce trebuie sa dau diferențele, de unde trebuie sa învăț pentru diferențe?
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Nonononono1 a răspuns:

Materiile la care se dau diferentele pot fi diferite de la liceu la liceu sau de la an la an. La un liceu specific, pe tru transferul de la profil tehnologic la cel uman, diferentele s-au dat din: lb. latina, lb. engleza, istorie, geografie si socio-umane. Verifica programa si acolo o sa afli ce trebuie sa inveti si, de obicei, se invata din manualele celor de la profilul la care dai.
Cel mai usor, suna la secretariatul liceului si intreaba, ca sa fi sigur. Doamnele alea au toate raspunsurile. Succes!

1 răspuns: