| Akakakka a întrebat:

Bună,vreau să știu dacă contează liceul care l-am admis (liceu tehnologic), daca eu as vrea sa merg la o facultate de construcții?

4 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Nu contează. Poți să mergi la orice facultate vrei. La admitere facultățile nu au ca și condiție să fi absolvit un anumit liceu. Unele au admitere doar pe baza de dosar, cu media de la BAC, iar altele au și un examen.

| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte bun liceul tehnologic, ca te pregateste pentru Facultatea de constructii civile si industriale, invatandu-te tehnologie, rezistenta materialor samd.

| sierra1 a răspuns:

"liceul care l-am admis" - de fapt la care ai ajuns! Contează doar să iei bac-ul

| IarsiIar a răspuns:

Tehnologic pe ce profil?
Totusi, un liceu tehnologic este mai bun decat filologia daca vrei sa mergi in constructii.