| Aasdfghj a întrebat:

Vreau un link unde gasesc variante si rezolvari pentru bac la biologie- anatomie si fiziologie umana si genetica.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi variantele din 2009 şi rezolvări la linkul :
arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/subiecte/F_biologie_vegetala_si_animala.zip

arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/subiecte/F_anatomie_si_fiziologie_umana_si_genetica.zip

http://www.scribd.com/doc/84825168/Variante-Biologie-Subiectul-1-Rezolvare

http://ro.scribd.com/doc/15859353/Variante-Rezolvate-Bac2009-Biologie

http://examen-bac-titularizare.blogspot.ro/......logie.html

Baremele "oficiale" le găseşti DOAR pentru subiectele ( variantele ) date în 2009 şi sunt afişate pe site-ul edu.ro la linkul :
http://arhiva.subiecte. edu.ro/2009/bacalaureat/subiecte_si_bareme/

Toate cele bune.

| Aasdfghj explică (pentru bursuc001):

Primul cu biologie vegetala nu ma intereseaza si nici nu merge si al doilea nu-l pot deschide si nici asta ultimul sad Iar la penultimul la fel, nu ma intereseaza. Eu dau anatomie nu biologie vegetala si animala. Poti sa-mi mai copiezi inca odata linkul al doilea si ultimul?

| bursuc001 a răspuns (pentru Aasdfghj):

laughing

Primul şi al 2-lea link sunt fişiere tip "arhivă", care trebuie descărcate/salvate pe Pc, apoi le deschizi cu un program de dezarhivare ( WinRar, WinAce, WinZip, etc. )!
Copiezi linkul integral, apoi deschizi un tab la browser şi dai paste acolo ( în bara de adrese ), apoi dai enter...

Iar la ultimul link este vina "roboţelului" TPU care a "corectat" ( AIUREA ) şi a despărţit în 2 "propoziţii", după acel punct sad
Copiezi linkul integral, apoi deschizi un tab la browser şi dai paste acolo ( în bara de adrese ), apoi ŞTERGI spaţiul din faţa lui edu ( între acel punct şi edu ) şi obţi linkul corect happy

O seară frumoasă.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi şi variantele de la linkul :
subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Modele_de_subiecte/Probe_scrise/E_d)_(i)/E_d)_(i)_biologie_v2.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_d.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_d_rezerva.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/august-septembrie/Proba_E_d_sesiunea_II.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/august-septembrie/Proba_E_d_rezerva.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Modele_de_subiecte/Probe_scrise/E_d_Biologie.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_d_Var_09.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_d_Var_01_rezerva.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/Proba_E_d_03.zip

| Aasdfghj explică (pentru bursuc001):

Stiu ca este arhiva, mi-ai dat seama. Dar nu merge linkul. La fel face si ultimul. Imi spune "Hopa! Google Chrome nu s-a putut conecta".

| bursuc001 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Mda, problema este din Google Chrome!
Şi la mine văd că face la fel sad

Deschide-le în alt browser ( eu folosesc Mozilla Firefox )...