| PussicatDolls a întrebat:

Bunalove struck O problema cu o prietena.
Seara i`a fost rau prietenei mele si a adormit fara sa vrea happy
Noaptea aceea o colega a visat`o pe respectiva prietena moarta.Si tot in noaptea aia, prietena mea s`a visat mireasa. happy
Ce se poate intampla?
Vreau s`o calmez pentru ca e tare agitata love struck
Mersi love struck

Răspuns Câştigător
| ewygirl a răspuns:

Visele nu au aceeasi interpetare in viata reala ca atunci cand le visezi.Adica,daca s-a visat moarta asta nu inseamna ca va muri.
,, MIRE/MIREASA: capacitate de a-ti asuma responsabilitati sociale, nevoia de a te supune unor reguli deja incetatenite sau impuse prin traditie." - http://www.interpretare-vise.ro/m.html
http://www.semnificatia-viselor.ro/interpretare/mireasa
http://www.cevisez.ro/dictionar-de-vise-litera-m-013.html?page=6
http://interpretareaviselor.net/dictionar-vise/mireasa/

Iar faptul ca a visat-o moarta poate insemna boala.Sa aiba grija la sanatate!

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nimic. Visele nu au treaba cu realitatea catusi de putin.

Visele se trag toate din subconstient.

| DanuTzCarbon a răspuns:

Mda o fi vazut o faza horror si i-a venit idei... Oricum visele nu prea au treaba cu realitatea...In viata muncesti pe langa in vise ai deja.

O chestie: se spune ca daca mori in vis, mori si in realitate.

Daca a visat asa ceva, posibil sa fi avut o premonitie; nu ca as vrede in astea, dar e posibil. Deci trebuie sa se astepte la orice.

| baiatuucupizzza a răspuns:

Daca a visat ca e mireasa inseamna ca ii va murii unul din parinti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce cauta intrebarea ta aici? Nu e de Educatie&Cultura Generala ca nu ne incalzeste cu nimic visele prietenei tale si colegilor tai!
Daca mai aveti vise careva dintre voi, sa le postati de acum inainte la Stiinta&Filosofie!

| simiy a răspuns:

Se poate sa fie bolnava daca i-a fost rau ar trebui sa mearga la medic iar din cauza viselor nu trebuie sa va faceti griji nu semnifica nimic. sunt oameni care ghicesc semnificatia viselor si chestii din astea dar nu cred in asa ceva, nu ar trebui sa credeti nici voi, iti dau un exemplu: daca visezi ceva ce semnifica un lucru rau si crezi in vis atunci esti stresata si agitata dar daca visezi un lucru bun spui doar "ce frumos vis am avut" dar nu te astepti sa se intample in realitate. deci asta cu visele e mare vrajeala care nu inseamna nimic