| Roberto22 a întrebat:

Bună ziua, am făcut o gafa la bac am incurcat autori în loc sa scriu ca o scrisoare pierduta este scris de Ion Luca Caragiale am scris ca este scris de Camil Petrescu, aveți o idee dacă îmi ia în considerare pentru aceasta greșeală am scris mult undeva la 6 pagini?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Sper din tot sufletul ca ai mai scris poate ceva în compunerea aia care sa sugereze ca e de Caragiale laughing.
Dacă nu, ești la mana corectorului.
Dacă l-ai dat pe spate cu comentariul tău poate zice ca te-ai pierdut și nu iti scade nimic.
Dacă e unul pus sa caute orice greșeală, o sa iti scadă. Dar nu mult dacă ai scris despre opera bine.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O gafă nu o gavă

| johnnny123 a răspuns:

Dacă restul lucrurilor pe care le-ai scris sunt corecte și pe subiectul "O scrisoare pierdută", atunci sunt obligați să ți le ia în considerare chiar dacă ai avut o scăpare cu numele autorului.

Dar numai dacă în rest ai scris pe subiect.

| wpAbby a răspuns:

Da, se ia in considerare, dar vei fi scazut din punctaj