| Lucadesrtdeagle22 a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare, în clasa a10a as dori sa plec sa continui liceul în America la o familie gazda sau un internat, as putea sa fac împrumut la statul american, pentru a-mi finanța studiile la ei? Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Parintii tai au si cetatenie americana?
Fiindca numai in aceste conditii poti face imprumut la statul american.
Dar sunt programe de studii pentru Europa, numit: ERASMUS, vezi daca te incadrezi, fiindca de pleci privat, parintii trebuie sa-ti achite tot: scoala, transport, cazare samd.
In orice caz, anul 2021 este exclus, deoarece sunt sistate toate vizele de intrare in America!
In orice caz, pentru America nu ai nici o sansa daca nu nu esti olimpic international sau nu ai parintii cu cetatenie americana.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"în clasa a10a ...as putea sa fac împrumut la statul american"

nici poveste, fă-ți tu studiile acasă, aici in Balcani