| BullseyeShot a întrebat:

Bună ziua!
Am o întrebare legată de finalizarea studiilor de la un program de licență (din cadrul ASE).
Dacă am o restanță din ultimul an (din anul al III-lea) pe care nu o iau în sesiunea de restanțe din vară, facultatea va da vreo diplomă de finalizare a studiilor, foaie matricolă, adeverință sau ceva care să arate că am făcut acea facultate?
Ştiu deja că nu ai cum să prezinți licența în cazul în care ai şi o singură restanță, deci nu vorbesc despre diploma de licență.
Mulțumesc pentru răspuns!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai ramas cu o restanta n-ai terminat facultatea, asa ca nu poti primi un act de studii, cel mult o adeverinta in care sa spuna asta.
In orice caz intereseaza-te la facultate, de acolo o sa primesti un raspuns sigur, in functie de regulamentul facultatii.