| Ariana131 a întrebat:

Buna ziua, am o nelămurire in privința Facultății de Litere din București. La admitere este obligatorie scrisoare de intenție? Pe site ul facultății nu scrie, dar pe alte site-uri da. Si unii au intrat pe locurile cu taxa cu media 9, 37 ceea ce nu pot sa înțeleg, dar sa presupun ca nu au mai fost locuri la buget?

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Au intrat la taxa cu medie mare pentru ca sunt la a doua facultate (pe care o faci automat la taxa indiferent de medie).
Nu trebuie scrisoare de intenție, ca nu cer la dosar așa ceva.