| Anonima177 a întrebat:

Bună ziua! Am și eu niște întrebări legate de jandarmerie:

1. Care este mai bună școala militară de subofițeri jandarmi Drăgășani sau Fălticeni?

2. Ce urmează să faci după ce ai terminat școala de subofițeri?

3. După cât timp de la terminarea școlii de subofițeri, poți da la academie?

4. De când trebuie să începi pregătirea pentru școala de subofițeri jandarmi?

5. În timpul studiilor ai școlii militare mergi la misiuni?

1 răspuns:
| Sistemulxxl a răspuns:

Ambele sunt perfecte. Inveti palitura moldovrneasdca. Mergi la oricare. Te accepta oricum. Cine are creier nu mai merge in armata, politie, jandarmerie