| marcela25 a întrebat:

am si eu o intrebare... daca ti.ai depus actele pentru bacalaureat si tie intre timp ti.a expirat buletinul ce faci in cazul acesta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Obtii o carte de identitate provizorie. Puteai sa preschimbi cartea de identitate cu cel mult 180 de zile inainte de expirarea CI actuale.

| marcela25 explică (pentru Ioandelasal):

Pai l-am schimbat, doar ca nu am pus copia CI-ului actuala, am pus doar copia celui vechi.

| Ioandelasal a răspuns (pentru marcela25):

Si ce-i mare lucru? Faci o copie a CI noi (buletine nu se mai fac de cca 22 de ani) si o depui in locul celei vechi.