| Sam3 a întrebat:

Buna ziua! Am și eu o nedumerire. Ce se întâmpla dacă nu ma prezint la niciun examen din sesiune? Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

La noi la privat stiu ca si daca nu luai un examen in reexaminare, deci dupa restanta, ti-l muta anul urmator si puteai sa-l dai atunci.
Sa zici ca lipseai la examen, la restanta si la reexaminare.
Acuma nu stiu ce se intampla daca la toate lipsesti. Trebuie sa intrebi acolo.

| Frank51 a răspuns:

Ai niște obligații contractuale, dacă nu le respecți poți fi exmatriculat. Citește contractul.

| Brizbriz a răspuns:

Ai restante
nu te prezinti nici la alea, ramai repetent

daca esti la stat, cand ramai repetent te baga automat la cu plata

successsssss

| Sam3 explică (pentru Brizbriz):

Mulțumesc! Eu nu vreau sa m-a prezint la sesiunea aceasta din semestrul 2…deci pot sa merg la toamna sa le dau și nu se întâmpla nimic?

| Brizbriz a răspuns (pentru Sam3):

In teorie, in practica fiecare facultate are politica ei, eu as intreba la secretariat

| Mosotti a răspuns (pentru Brizbriz):

La noi la privat dupa restanta mai era reexaminarea, daca nici acolo nu luai, iti muta examenele pe anii urmatori, nu ramaneai repetent, sau daca lipseai, insa daca nu se duce la nici unul, nu stiu.

| Mosotti a răspuns (pentru Sam3):

Se pot pune restante toate si da, le dai la toamna sau cand se dau restantele.