| stefantiby a întrebat:

Am si eu un perus, o femela mai exact. E singura fara mascul insa face oua de ceva vreme si de cateva zile a inceput sa le cloceasca pe ultimele facute. Intrebarea mea e are cum sa scoata pui daca nu are mascul?

1 răspuns:
| Szilveszter a răspuns:

Cu ouale nefecundate nu are nici o sansa sa scoata pui. Ar fi bine sa arunci ouale alea si sa cumperi un mascul. Exista o sansa daca arunci ouale si aduci mascul ca in 2 saptamani sa faca alte oua. Succeswinking