| Mihaella225 a întrebat:

Buna ziua,

Am terminat facultatea in anul 2021 si nu am putut sa-mi dau licenta pentru ca a trebuit sa plec din tara. Urmeaza sa o dau in februarie.Am de gand sa ma inscriu luna aceasta la o alta facultate, insa o sa am nevoie de diploma de bac si de foaia matricola.Intrebarea mea este,se poate sa-mi dea diploma de bac si foaia matricola de la secretariat,sa le legalizez la un notar si sa le pot duce la cealalta facultate sau se ocupa secretariatul de asta, mai exact sa-mi ofere copii dupa cele doua certificate conform cu origanalele.Banuiesc ca se poate sa ma inscriu la alta facultate, chiar daca nu mi-am dat momentan licenta.Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti candida la a doua facultate si pentru a te inscrie la admitere poti depune copii de pe diploma si foaia matricola, de altfel de originale vei avea nevoie doar daca vei reusi la admitere si te inscrii la facultate.
Asa fiind poti solicitita la facultatea absolvita sa-ti dea temporar originalele pentru a face copii legalizate.

2 răspunsuri:
| Mihaella225 explică:

*originalele

| Mihaella225 explică (pentru Ioandelasal):

Super,multumesc mult de informatii.