| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, are voie doar un singur profesor sa imi scada nota la purtare pentru ca am vorbit in ora?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profesorul poate doar propune scaderea notei la purtare dar aceasta se face de diriginte impreuna cu consiliul clasei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Profesorul poate propune in Consiliul Profesoral. De obicei se aproba. Mi se pare corect sa nu vorbesti in ora neintrebat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nota la purtare nu se scade de un profesor ci de un consiliu... a ca profesorii stiu doar sa ameninte e alta treaba.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are voie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pentru atât, nu.
A vrut să te atenționeze, deși putea să te asculte.
Ai grijă, greșelile repetate, pot influența notele la disciplina lui. Învață, ca să nu rămâi corigent. Fiindcă atunci, chiar vei avea motive să vorbesti la... proba orală.

| Frank51 a răspuns:

De ce nu ar avea? Mai ales dacă nu este abuziv, 100%.

| Lukasssz a răspuns:

Nu lol, tare comunisti mai sunt unii profesori.

| corolav a răspuns (pentru Lukasssz):

Probabil și părinții matale au trăit înainte de 1989. Și pe ei îi cataloghezi de comuniști? Oare toți oamenii care au trăit în România între 1944 - 1989 au fost niște imbecili? Aceia au construit România de pînă la 1990 pe care, cei NE-COMUNIȘTI au avut grijă să o aducă la sapă de lemn, hoți și analfabeți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde ce ai vorbit.
Dacă ai folosit limbaj licențios, da.

| Dani211 a răspuns:

Nulaughing eu ma luam in gura cu ei, eu in clasa 8 tăiasem pe unu cu lama in curtea școlii și abia mi-au scăzut 2 puncte