| autodidact a întrebat:

Bună ziua, Ce capitole /lecții/ aspecte din programa de matematică de liceu trebuie stăpânite pentru a face față, la un nivel rezonabil, nu de performanță, specializărilor economice și sociale menționate în paranteze (contabilitate și informatică de gestiune sau management sau comerț, turism, servicii) învățământ frecvență redusă? Ce ar trebui să am în vedere, pe ce ar trebui să pun un mai mare accent: matrici, ecuații, funcții, probabilități, statistică, matematici financiare?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pentru "contabilitate și informatică de gestiune sau management sau comerț, turism, servicii" - ți-e suficientă materia de a 9 a. La FR... merge

| autodidact explică (pentru sierra1):

Doar materia de clasa a IX a?

| sierra1 a răspuns (pentru autodidact):

Cred că n-ai prins esența: La FR... merge

| autodidact explică:

Nu pot să pun că nu ai dreptate, Sierra 1, dar pe ce capitole din programa de matematică din liceu se pune accent sau ar trebui să se pună accent?