| izabela1234 a întrebat:

Ce carti care contin grile de drept civil mi-ati recomanda pentru admiterea in Barou/ INM?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, iti recomand cartile acestea: Malina Tebies - "Teste-grila - pentru examenele de admitere in avocatura si magistratura. Drept civil. Drept procesual civil. Drept penal. Drept procesual penal" din iunie 2017, Emilian Stanisor - "Admitere in magistratura si avocatura. Ghidul candidatului si Legea nr. 51/1995 pentru organizarea si exercitarea profesiei de avocat si legislatie conexa - 22 iunie 2017. ", aparuta in iulie 2017, la editura Universul Juridic. Mult success la examen!

1 răspuns: