| CristianDora a întrebat:

Imi poate explica cineva specializarile de la automatica si calculatoare-poli Cluj plus Babes Bolyai-mate info si in special cam ce as putea face dupa facultate in functie de ceea ce aleg. Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur gasesti pe site ul celor doua facutati toate specializarile pe care le ofera.
La una iesi inginer la alta iesi programator. Cum vrei sa pui tu in practica aceste specializari e alte discutie

| CristianDora explică (pentru suntserios):

Nu prea imi pot da seama dupa specializari cam ce voi putea face dupa facultate. La poli sunt 2 specializari: automatica si informatica aplicata cealalta calculatoare

| sierra1 a răspuns:

Foarte simplu: după facultă poți să-ți cauți de lucru în domeniul studiat automatica si calculatoare

| CristianDora explică (pentru sierra1):

Dar mai exact am vrut sa stiu

| sierra1 a răspuns (pentru CristianDora):

In ce clasă ești?

| CristianDora explică (pentru sierra1):

Acum a 11-a

| sierra1 a răspuns (pentru CristianDora):

Mai ai doi ani să te dumirești. Degeaba indrugăm noi pe site tot felul de joburi luminoase și intangibile pentru mulți - când oferta de joburi va fi disponibilă peste vreo 5 ani. Baftă mai departe

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai exact te poti duce sa te angajezi la Kaufland sau la Mec, daca esti la liceul de info si pui o intrebare atit de debila. Sincer.