| SebastianClinciu a întrebat:

La secția de filologie clasică de la Universitatea din București trebuie să mergi limbile învățate la un anumitn nivel (latină și greaca veche)?

Din ce se dă admitere? (Nu am găsit foarte multe informații pe site-ul lor despre admitere)

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Dai admitere din ce grei tu( poate sa fie chineza si romana, poate sa fie spaniola si norvegiana etc). Nu trebuie sa stii neaparat limbile la care intri, se da un test la inceput sa vada daca te baga la incepatori sau avansati.