Întrebare recomandată | crista18 a întrebat:

M-am hotarat in ultimul an(foarte tarziu) sa dau la med. dentara la Bucuresti, dar pentru ca nu m-am pregatit nu pot intra la Carol Davila. Ce parere aveti de univ. Titu Maiorescu?(particulara) Cum sunt profesorii? Care ar fi partile negative? (profesori, examene, dificultate..etc) Care ar fi partile bune? As prefera niste pareri din partea unor studenti care sunt acolo eventual. (stiu ca taxa este foarte mare)

1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Dupa parerea mea Titu Maiorescu este o facultate de umplutura in special pentru medicina si dupa terminarea facultatii nu poti pune egalitate intre cineva care a terminat acolo si altul care a facut Carol Davila. Daca nu ai invatat suficient mai bine stai acasa un am si pregateste-te bine decat sa pierzi timpul la Titu.In general pentru medicina facultatile particulare nu sunt bune.