| Alex97AlexAlexAlex a întrebat:

Buna ziua
Nu sunt decis ce este asta Corigenta sau situatie neincheiata
Pe primul semestru am 4 si pe al doilea tot 4 si in carnet nu mi-a trecut media finala
Am nevoie de un raspuns
Funda.

Răspuns Câştigător
| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Păi, corigenţa înseamnă că nu ai avut media suficientă la o materie sau mai multe, dacă eşti corigent trebuie să îţi dai corigenţa toamna, adică un fel de test la materiile respective, dacă nu îl treci rămâi repetent şi mai repeţi clasa, iar dacă ai situaţie neîncheiată, tot aşa nu ai avut media încheiată la materia respectivă, trebuie să dai un test.
Fundăă?

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

De ce nu mergi la şcoală să întrebi?

| Ralushikaralushikamika a răspuns:

Cel mai probabil este corigenta.Din moment ce ai avut 4 pe ambele semestre, inseamna ca ti-a fost incheiata media.Nu ti-a trecut-o pentru ca a uitat sau nu ti-a trecut-o dupa ce ai solicitat asta?