| Stefan_Cristian_1971 a întrebat:

Am și eu o întrebare big grinacă am media 10 pe primul semestru la opționalul de engleza, dar pe al doilea semestru am situație neîncheiată, duce la corigenta? Ce se poate intampla? Dau funda

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Situația ta se numește amânat anual (la sf. de an). Încheierea situației școlare a celor amânaţianual se face înaintea sesiunii de corigenţe, într-o perioadă stabilită de conducerea școlii. Dacă nu treci la asta, rămâi corigent pe sem II. Dacă media anuală e peste 5, treci altfel ești corigent pentru toamnă.

| Lioana a răspuns:

Nu s-a terminat semestrul 2. Inca mai ai timp sa-ti inchei situatia. De ce nu o faci?

| Stefan_Cristian_1971 explică (pentru Lioana):

Pai mai am 4 ore aproximativ, n am fost la nici o ora semestrul doi, am vreo sansa?

| Lioana a răspuns (pentru Stefan_Cristian_1971):

Da. Du-te la ore si spune profesorului sa te asculte ca n-ai note.

| Stefan_Cristian_1971 explică (pentru Lioana):

De câte note e nevoie?happy

| Lioana a răspuns (pentru Stefan_Cristian_1971):

Cate ore ai pe saptamana la acea materie atâtea note trebuie sa ai minim, dar nu mai puțin de două.

| Illuminati2016 a răspuns:

Pai du-te la alea 4 ore scoate note peste 5 si ai trecut