| PaltineanAlex a întrebat:

Recent am decis sa invat informatica, asa ca am achizitionat manualul lui Tudor Sorin de informatica intensiv, cls a 9 a, (bazat pe limbajul C++). As dori sa stiu ce parere aveti despre ea si daca ilustreaza bine "bazele" programarii. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam ala e manualul standard de liceu. Pentru inceput ar trebui sa fie ok

| JicaContra a răspuns:

Nu conteaza de unde inveti, spre deosebire de multe alte meserii, informatica se invata cel mai bine in practica nu in teorie

asa ca da-ti singur proiecte si incearca sa le rezolvi, si sa faci programe functionale

in alta ordine de idei, pretul nu e cinestiece la manualul ala, dar tutoriale se gasesc efectv GARLA pe internet

| Jack99 a răspuns:

Buna. Nu cunosc cartea, dar daca e publicata sigur e buna. Ca sa înveți informatica dupa ce ai invatat ceva teorie incearca sa rezolvi probleme, pe site uri ca pbinfo. Asa inveti cel mai.bine

| PaltineanAlex explică:

Nu am stiut acest aspect, dar mie personal nu imi prea place sa citesc de pe un ecran si am avut bani de ziua mea si am decis sa ii folosesc in acest fel.