| PaltineanAlex a întrebat:

Sunt la liceu, profil economic si trec pe clasa a 12 - a. De ceva timp imi plac calculatoarele, dar numai recent am observat o atractie asupra programarii. Asa ca m-am decis sa invat programare de la 0 acum doua sapt. Merge bine, am invatat operatorii de baza si functia if... else, cu ajutorul site-ului pbinfo si a manualului lui Tudor Sorin de cls a 9 - a. Eu la facultate am optiunea de a merge la Informatica Economica ("optiunea sigura") sau la automatizari si calculatoare, daca se va intra pe baza mediei de la bac. Voi ce parere aveti despre aceste optiuni? Sau daca nu sunt ok, sa iau ore sa dau examen si sa intru sigur la automatizari/computer science? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Bossdeanonim12 a răspuns:

Salut! Eu sunt in clasa a 10 a pe economic, imi poti spune la ce dai bacul? te rog!
Urmeaza ceea ce iti place tie sa faci.

| PaltineanAlex explică (pentru Bossdeanonim12):

La romana, mate si geografie.

| Bossdeanonim12 a răspuns (pentru PaltineanAlex):

Ms mult! La eng nu se da?

| PaltineanAlex explică (pentru Bossdeanonim12):

Oral la eng si ro.

| Bossdeanonim12 a răspuns (pentru PaltineanAlex):

Thx.