| Idkidkidk765 a întrebat:

Buna ziua.
Se poate da teză intr-o altă zi dacă nu ați putut ajunge azi la școală?
Din cauza unor probleme medicale.
Sau profesorul poate sa nu iti mai dea teza?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu ca profesorul sa-ti dea teza, daca nu ai putut-o da din cauza problemei medicale.

| RxTx a răspuns:

Eu mereu dar mereu din clasa a 5a până in a 8a am chiulit la teza la matematica si cand ma prindea profesorul profesoara
Ma punea sa dau singur teza dar era minunat ca atunci nu dădeau si alții teza asa ca avea cine sa mai ma ajute. Mai închidea si profesorul ochii mai aveam si copiuțe.
De doua ori mi-s-a întâmplat.sa ma lase sa dau teza cu cărțile pe masa Pt Că nu imi doream 10 eu i-am spus profesorului ca mă mulțumesc cu 6.

| Violleta2022 a răspuns:

1. Va trebuii sa ai adeverinta medicala pentru absenta de azi.
2. va trebuii sa dai singura teza, intr-o alta ora, cand profesorul te va pune in prima banca si tie iti va da teza, iar colegilor le va da un exemporal sau ii va asculta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. În ziua în care te prezinți la cursuri.