| asbif a întrebat:

Buna ziua/seara, am de facut un proiect legat de tigari si consumul de tutun. As dori sa stiu cam care este pretul tigarilor. Nu toate cateva mai importante: Dunhill negru/rosu, Pall Mall, Kent. Sunt nefumator deci sunt paralel cu subiectul asta...

5 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Kent click e 14 lei, kent hd e 13, 5, si dunhill albastru 14, 5.

| MisFit20 a răspuns:

Dunhill - 14, 5 lei(toate culorile)
PallMall - 12, 5 lei.
Kent -13, 5 lei.

| username97 a răspuns:

Nici eu nu fumez, dar ştiu că preţul unui pachet de ţigări e undeva peste 10 lei.
Dacă vrei să ştii exact preţul poţi căuta online, sau, mai simplu ar fi să mergi la un magazin apropiat şi să întrebi. Chiar dacă nu ştii preţul exact, proiectul tău poate fi unul foarte bun, pentru că, părerea mea, e mai bine să te axezi pe ceea ce îi provoacă corpului şi mai apoi pe ceea ce îi provoacă portofelului. Şi dacă tot e vorba de bani, ai putea face o concluzie, un mic calcul, în care să spui, că dacă, în loc să cumperi un pachet pe zi, într-un an ai ajunge la o sumă de bani, care să îţi ajungă pentru o călătorie sau ceva, să pară tentan. Succes!

| asbif explică (pentru username97):

Asta ii ideea si incercam sa fac dupa niste date mai reale. ca nah sa fie cat mai aproape de realitate big grin