| fydo a întrebat:

sunt in clasa a 11-a profilul electronica si automatizari. am niste probleme pe primul semestru mi-a iesit media 5 de la absente... iar acum cred ca tot 5 imi va iesi...am 100 de absente. se poate sa ma lase repetent?

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Nu fii suparat, nu toata lumea trebuie sa fie intelectuala. tara are nevoie si de ministri, parlamentari si alte gunoaie sociale fara scoala

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca este vorba de media la purtare. Daca este asa vei ramane repetent, conform ROFUIP aprobat prin ordinul Ordinul MECTS nr. 4925/2005, citez:
"ART.67.(1) Sunt declaraţi repetenţi:
b)elevii care au obţinut la purtare media anualã mai micã de 6, 00/calificativul "Insuficient", respectiv mai micã de 7, 00 în cazul liceelor pedagogice şi teologice, indiferent de mediile obţinute la disciplinele de studiu;"

| mihai69 a răspuns:

Păi ar cam fi cazul. La cât de des dai tu pe la școală, e clar că ai nevoie de cel puțin doi ani ca să poți promova o clasă...

| neutrino a răspuns:

Se poate, de ce nu? Eu nu cred ca vor face asa ceva acum.

| cristimihailov a răspuns:

Cred ca mai bine te lasi tu de scoala.
Pentru unii, scoala chiar nu este facuta.